Čtyři praktické rady, jak efektivně využívat přírodní produkty ve vlasech

- Komerční sdělení -brilantní

Chovejte se k vlasům šetrně, nejlépe je používat přírodní produkty.

Obilí a byliny
V přírodě najdeme spoustu surovin, které přejí kráse a zdraví našich vlasů. Kdysi si ženy dávaly na vlasy vývar z kopřivy, vtíraly si do nich syrové vajíčko nebo si je oplachovaly octovou vodou.

Jablečný ocet a citron jsou prý zaručeným receptem na krásu. Nejnovější se mluví také o využití ovesných vloček při mytí vlasů a dokonce i vlasový kosmetický průmysl se stále více obrací k přírodním surovinám, jako jsou proso či pšenice.

Nejde jen o vlasy, starat se třeba io pokožku hlavy, která je díky vlasovým folikulům a jejich velikosti nejpropustnější částí kůže. Má velmi podobné vlastnosti jako naše pleť. Je stejně citlivá, náchylná, propustná, reaktivní a jemná.

Ať už si myjete vlasy denně nebo jednou týdně, pokožka hlavy si zaslouží zvláštní pozornost. Je proto důležité vybrat si šampón, který obsahuje nejšetrnější mycí složky. Jen ze zdravé kůže vyroste zdravý vlas. Vyzkoušejte šampony na bázi lokálních zdrojů, jako jsou proso, oves či pšenice.

Pokud je součástí šamponu proso, získá vaše vlasová pokožka potřebné minerální látky – křemík, železo nebo hořčík – stavební kameny důležité pro vitalitu živého organismu.

Výtažek ze slupek zrn prosa zajistí vlasům a pokožce hlavy obranyschopnost a odolnost. Zároveň zajistí kůži rovnováhu v produkci mazu a eliminuje nečistoty. Šalvěj, která má lehký antiseptický účinek, přináší zase vlasům lesk a svěží vůni.

Trápí vás lupy? Pokud jste už vyzkoušeli všechno a nic nepomohlo, zkuste pšeničný šampon, který obsahuje extrakt listnatce ostnitého, macešky a šalvěje. Taková kombinace bylinek by měla zaručeně zabrat. Na problémy s lupy a vypadáváním vlasů je ideální rozmarýnové tonikum.

Vyzkoušejte oleje
Přírodní oleje mají na vlasy silný regenerační účinek. Nanášejte je před umytím, nechte chvíli působit a poté je důkladně smyjte šamponem, aby vlasy nebyly těžké.

Vyzkoušet můžete například olej z pšeničných klíčků, který obsahuje vitamín E, má silné regenerační schopnosti a harmonizuje metabolismus kůže tak, aby nedocházelo k jejímu nadměrnému olupování. Polynenasycené mastné kyseliny zase podporují výstavbu nových buněk ve vlasovém kořínku.

Zázračný oves
Pro kvalitu vlasů je nejdůležitější výživa, nezapomínejte proto na dostatek selenu a zinku v potravě. Kaše z ovesných vloček se nazývá také pokrmem bohů a pokud ji budete jíst, prospějte i svým vlasům.

Výrobky s obsahem této obiloviny můžete použít na vlasy i zvenčí. Oves se ve fázi mléčné zralosti vyznačuje vysokou hladinou oxidu křemičitého a minerálních látek, obsahuje nejrůznější cukry s výraznými hydratačními schopnostmi.

Ovesný šampon ocení především ženy, které mají vlasy vysušené, lámavé a narušené, čili potřebují hydratovat a regenerovat. Kromě šamponu můžete zkusit i kúru na vlasy s obsahem ovsa.

Nepěňte a použijte tonikum
Vyhýbejte se toxickým pěnivým látkám, vyhlazujícím silikonům a parabenům, které konzervují konvenční kosmetiku. Pokud se o vlasy dobře postaráte, pak už stačí, když si je jen každý den pročešete, nejlépe kartáčem s přírodními štětinami. Vlasům škodí i stres, proto dostatečně odpočívejte, nepřepínejte síly v práci a v případě hormonálních změn začněte používat vyrovnávající tonikum, které osvěžuje a prokrvuje.

Náš tip na oživení:
Extrakty z jetele, kořene lopuchu a rozmarýnu na bázi arašídového oleje vlasy důkladně ošetří a zklidní. Dopřejte si takový zábal na celou noc nebo dvě hodiny před umytím a vlasům by se měla vrátit vitalita.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora