Malý průvodce péče o ruce pro muže i ženy

- Komerční sdělení -brilantní

Péče o ruce není limitována věkem ani pohlavím.

Po tváři jsou ruce druhým místem, kterého si vaše okolí všimne. Jejich služeb využíváme každý den, jsou jakýmsi mostem ke zbytku světa. Pokud někoho potkáme, pozdravíme ho potřesením rukou, poznáváme předměty hmatem, činnosti provádíme s jejich pomocí.

Přesto je spolu s chodidly nejvíce zanedbáváme. Podle průzkumu značky Indulona ženy zanedbávají ve vztahu k rukám prevenci.

Jen 34 % žen, které se zúčastnily výzkumu, si ruce krémují preventivně a 84 % žen si ruce krémuje při pocitu suchých rukou.

Právě hydratace prostřednictvím kvalitních krémů je základem, který bychom rukám měli každý den dopřát nejen sobě, ale také dětem.

„Péče není limitována věkem. I malým dětem bychom měli ruce krémovat a pravidelně základny ošetřovat. Základní péče jako kvalitní krém a výživný nehtový olej může být skvělým dárkem pro dorůstající teenagerku. Profesionální ošetření rukou doporučuji nejdříve kolem 16 let věku,“ říká kosmetička Barbora Gráčová ze salonu BASHI Studio.

Když pokožka trpí
Ruce vystavujeme několika činnostem, které vypadají nevinně, ale poškozují stav kůže a vysušují ji. „Stav pokožky rukou zhoršují činnosti v zahradě, časté mytí rukou, nádobí a používání odmašťujících čistících prostředků.

I pánské ruce trpí například po „hrabání“ se v motoru auta. V chladném období vnější činnosti bez rukavic. Škodí i časté praní v rukou se silnými a bělícími přípravky,“ upozorňuje kosmetička.

Čím jsme starší, tím více péče vyžaduje naše tělo. Pocit suché kůže narůstá s věkem. Již po třicítce začínáme sledovat změny související s ubýváním kolagenu a zhoršující se hydratací pleti.

Intenzivní ošetření
Jako doplněk základního ošetření rukou vyzkoušejte regenerační zábaly. Použijte k tomu váš oblíbený krém na ruce.

Naneste na ruce krém ve větší vrstvě než obvykle, natáhněte na ně igelitové rukavice či mikrotenový sáček a pro rychlejší zahřátí si ještě navrch natáhněte rukavice z hrubší froté látky, teplé ponožky nebo čisté kuchyňské chňapky.

Mikroten a teplo zlepší vstřebávání tukovitých látek, po 30 minutách působení přebytky krému otřete nebo vmasírujte do pokožky.

Zábal můžete aplikovat i před spaním a v rukavicích jít i spát. Složit si je můžete kdykoli během noci, pokud vás už budou obtěžovat, nebo až ráno. Ošetření pokožku zjemní a zlepší celkový vzhled rukou. Takové ošetření si dopřejte alespoň jednou týdně.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora