Není jen jeden čakrový systém

- Komerční sdělení -brilantní

Teorie jemného těla a jeho energetických center zvaných čakry pochází z tradice tantrické jógy , která vzkvétala v letech 600-1300 n. l. a je živá dodnes.

Každá z mnoha větví tradice formulovala jiný systém čaker a některé větve jich formulovaly více. Nejvíce jsou známé systémy pěti čaker, šesti čaker, atd..

Záleží na tom, do jakého textu nahlížíte. Sedmičakrový systém, který znají převážně západní jogíni, je jen jedním z mnoha a stal se dominantním kolem 16. století.

Kolik čaker vlastně existuje? Čakry nejsou jako orgány ve fyzickém těle. Existuje několik  čakrových center, která se vyskytují ve všech živých systémech. 

Konkrétně jde o čakry v podbřišku, v srdci a na temeni hlavy, protože to jsou tři místa v těle, kde lidé na celém světě prožívají emocionální i duchovní jevy.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, jaký vliv má na zvířata a lidi úplněk nebo co to je vlastně magie a čím vším se zabývá astronomie.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora