Vězeňská cela či pokoj v kostele. Navštivte deset bizarních hotelů ve světě

- Komerční sdělení -brilantní

Vyspat se můžete například iv pokoji z ledu či pod vodou.

Při cestování může být zážitkem nejen objevování nových měst a kultur, ale také samotné ubytování. Jaké nejbizarnější hotely ve světech naleznete?

Ledový hotel v kanadském Quebecu
Vyspat se v něm můžete jen několik měsíců v roce, ale každou sezónu vypadá jinak – kreativci každý rok vytvářejí jinou magickou ledovou zemi, aby své návštěvníky okouzlili uměním, jaké se jen tak nevidí. Vše včetně postelí je vytesáno z ledu a v některých pokojích dotváří kontrast například i hořící oheň v krbu.

Hotel vytesaný do skály v Turecku
Umístěný v historickém údolí Cappadocia a na jednom z nejvyšších místních kopců Urgup poutá pozornost nevelký hotel Elke Evi. V jeho pokojích má člověk pocit, že spí v maximálně útulné a komfortní jeskyni.

Bublina pod francouzským nebem
Pokud jste se nikdy neodvážili spát pod širým nebem, ale rádi byste si večer vychutnali romantiku s výhledem na hvězdy, nabízejí ji průhledné bubliny společnosti Attrap’Rêves na více místech ve Francii. V rámci balíčku ubytování tento netradiční hotel nabízí také zapůjčení teleskopu na pozorování hvězd, ale například i možnost relaxu v jacuzzi.

Pokoje v belgickém kostele
Hotel Martin’s Patershof v belgickém Mechelenu je čtyřhvězdičkové ubytování z původní budovy dnes již odsvěceného kostela. V historické atmosféře s nádechem moderního luxusu si může člověk vybrat pokoj v srdci kostela, přímo nad oltářem a unikátní styl dotvoří typické barevné mozaiky na oknech.

Pokoj pod vodou na Zanzibaru
Luxusní ubytování nabízí Manta Resort na zanzibarském ostrově Pemba. Kromě klasických vil na pobřeží se totiž turisté mohou vyspat iv dřevěných plavidlech plujících na hladině oceánu s pokoji sahajícími až čtyři metry pod ni. Přes den se tak můžete vyhřívat venku na slunci a v noci kolem sebe uvidíte plavat mořští živočichové.

Cela v kanadském vězení v Ottawě
Dobrodruzi a experimentátoři mohou strávit noc i ve skutečné vězeňské cele ve vězení v kanadské Ottawě. S pocitem „nesvobody“ může jít o nezapomenutelnou zkušenost na autentickém místě jedné z prvních místních věznic sahajících do 19. století.

Visící stany ve francouzském dřevěném parku
Woody Park leží v Normandii na severu Francie a je to zábavní park s překážkovou dráhou, lanovými atrakcemi a také s možností zdřímnutí si ve stanech visících na stromech.

Boeing 727 v Kostarice
Nejexkluzivnější hotel na Kostarice, v jehož okolí je stále více opic než lidí. I takto je hodnoceno ubytování v džungli národního parku Manuel Antonio, které představuje desítky let staré letadlo Boeing 727. Jeho vnitřek je předělaný z dřevěného materiálu a nabízí pokoje s obrovskými postelemi, televizí, kuchyňkou i vanou.

Vůz na anglické stanici
Na nádraží Petworth se hosté mohou ubytovat přímo ve staré vlakové soupravě společnosti Pullman. Ta je známým synonymem luxusu, jelikož její vlaky byly znakem elegance a prvotřídního způsobu cestování na anglických kolejích. Takto mají turisté možnost kousek stylové atmosféry zažít i na vlastní kůži v pokojích vytvořených přímo v této sadě.

Psí útroby v americkém Cottonwoodu
The Dog Bark Park Inn založila manželská dvojice řezbářů, která se zaměřovala na umělecká díla ve tvaru psů a rozhodla se nabídnout světu i vlastní hotel v tomto stylu. Ubytovat se tak můžete v obrovském bíglovi a vše ve tvaru psů je i kolem – dekorace, sochy, hry, tvary, jídlo.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora